„Nehezen tudom elképzelni magunkat az Eb-n” – a magyar válogatott csapatkapitánya a Mandinernek

2025. július 16. 10:03

A Bajnokok Ligájára készülő légiósunk, Csiszár Henrietta szerint a nemzeti női együttesünk jelenleg nem üti meg azt a szintet, hogy helye legyen a kontinensbajnokság mezőnyében.

2025. július 16. 10:03
null

Szerdán megkezdődik a női labdarúgó Európa-bajnokság egyenes kieséses szakasza, amelybe csoportelsőként Norvégia, Svédország, Franciaország és a regnáló világbajnok Spanyolország, míg csoportmásodikként Olaszország, Németország, a házigazda Svájc, valamint a címvédő Anglia jutott be. (A negyeddöntő párosítása cikkünk végén található.)

Csiszár Henrietta, a magyar válogatott és az olasz bajnokság második helyezettjeként idén először Bajnokok Ligája-induló Internazionale csapatkapitánya a csoportkörben az Izland–Finnország (0–1) nyitó mérkőzés mellett az olaszok Belgium (1–0) és Portugália (1–1) elleni találkozóját is a helyszínen tekintette meg, és vegyes érzései vannak azzal kapcsolatban, hogy Svájcban átlagosan csaknem 20 ezren látogatnak ki a kontinenstorna meccseire.

 

„Ezt egyfelől nagy élmény látni, másfelől viszont mégsem annyira jó, mert nem tudom elképzelni, hogy nekünk, magyaroknak a közeljövőben ez megadatik – mondta a Mandinernek a magyar válogatottban már több mint 125 alkalommal pályára lépő középpályás, aki őszintén elismerte, jelenleg nagyon távolinak látja, hogy a mieink is kijussanak egy Eb-re.

Amikor az Izland–Finnország meccset néztem (mindkét csapat kiesett a csoportkörben – a szerk.), próbáltam belegondolni, hogy mi vagyunk a pályán, a jelenlegi női válogatott, de nehezen tudtam elképzelni, hogy itt szerepeljünk, mert egyszerűen nem vagyunk olyan szinten.”

A mieink az Európa-bajnokságon részt vevő válogatottak közül az elmúlt másfél évben hárommal találkoztak, és az összkép valóban nem fest jól: 

  • a belgáktól 2024 februárjában négy nap leforgása alatt kétszer is kikaptak 5–1-re, 
  • a finnektől idén tavasszal idehaza 1–0-s, idegenben 3–0-s vereséget szenvedtek, 
  • míg a svájciakkal szemben tavaly egy vereség (1–2) és egy győzelem (1–0) volt a mérlegük.

A Bayer Leverkusenben korábban öt évet (2016–2021) eltöltő Csiszárt arról is kérdeztük, hogy mely csapatokat tartja a legesélyesebbnek az Európa-bajnoki címre.

„Ahogy mindig, a spanyolok most is nagyon jó focit játszanak, nagyon meggyőzőek. A franciák meccseibe bele-belenézegettem, ők is tetszenek, leginkább pedig az angolok. Az én titkos favoritom nyilvánvalóan Olaszország, melynek már az is nagy eredmény, hogy tizenkét év után ismét továbbjutott a csoportból, de abszolút benne van a pakliban, hogy Norvégia ellen megy még egy kört. A svédek eddig kicsit hullámzóak voltak, ám olyan jó játékosaik vannak, hogy pillanatok alatt meg tudják rázni magukat, és onnantól képesek irányítani a mérkőzéseket” – vélekedett az Inter futballistája.

Kapcsolódó vélemény

Balázs Dávid

Idézőjel

Az Európa-bajnokság előtt ismét téma lett, hogy miért keresnek többet a férfiak a nőknél. Balázs Dávid írása.

A statisztikai adatokkal foglalkozó Opta szuperszámítógépe 

Spanyolország végső győzelmére adja a legnagyobb esélyt (26,92 százalék),

Anglia áll az erősorrend második helyén (22,54 százalék), míg Franciaország a harmadik (15,75 százalék). A további sorrend: Németország (13,45), Svédország (9,07), Olaszország (5,27), Norvégia (5,04) és Svájc (1,97).

Az Európa-bajnokságnak egyébként annak ellenére is vannak magyar szereplői, hogy hazánk nem jutott ki a kontinenstornára, hiszen a játékvezetői keretnek Kulcsár Katalin, partjelzőként Vad Anita, valamint videobíróként Bognár Tamás is a tagja. Kulcsár eddig két meccset vezetett (Izland–Finnország 0–1, Spanyolország–Belgium 6–2), és könnyen lehet, hogy a torna hátralévő szakaszában is szerepet kap még.

A magyar játékvezetői csapat az Európa-bajnokságon: Bognár Tamás, Kulcsár Katalin és Vad Anita / Fotó: UEFA

NŐI EURÓPA-BAJNOKSÁG (SVÁJC)
NEGYEDDÖNTŐ
Július 16. (szerda), 21.00: Norvégia–Olaszország, Genf
Július 17. (csütörtök), 21.00: Svédország–Anglia, Zürich
Július 18. (péntek), 21.00: Spanyolország–Svájc, Bern
Július 19. (szombat), 21.00: Franciaország–Németország, Bázel

ELŐDÖNTŐ
Július 22. (kedd), 21.00: Svédország/Anglia–Norvégia/Olaszország, Genf
Július 23. (szerda), 21.00: Franciaország/Németország–Spanyolország/Svájc, Zürich

DÖNTŐ
Július 27. (vasárnap), 18.00: 1. elődöntő győztese–2. elődöntő győztese, Bázel

Nyitókép: MTI / Bodnár Boglárka

 

 

Összesen 4 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Európai Értékek Zombie
2025. július 16. 10:48
A női foci olyan mint a női ökölvívás: semmi értelme. 🤡 A hölgyek által űzve ezek már másik sportágak, amelyeket egyenlőre másik név híján ugyan úgy neveznek. 😉
levaijan
2025. július 16. 10:21
szájon csókolás lesz a döntő után?
Upuaut
2025. július 16. 10:15
Ez egy olyan helyzet, amikor más játékost kell betenni a keretbe helyette. Szép dolog az őszinteség, de ha valaki nem nyerni megy a mérkőzésre, az ne játsszon. Ez a focistákra különösen érvényes.
andris-923
2025. július 16. 10:13
Talán azzal kellene kezdeni hogy egy-két játékosnak egy pár kilót le kellene adni és akkor a futás is jobban menne mert ez az alap! A többi tanulható !
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!